RadbuzaNet je počítačová síť. Jedná se o soustavu několika desítek pasivních a aktivních síťových prvků, které jsou propojeny do jednoho celku. Propojení jednotlivých částí sítě je z největší části realizováno bezdrátově v bezlicenčním pásmu 5 a 10 GHz nebo v licenčním pásmu 11 GHz. Na několika místech je tato síť napojena do další síťové infrastruktury velkoobchodních dodavatelů internetu.

RadbuzaNet vám nabízí časově a datově neomezené připojení do celosvětové sítě internet. Znamená to, že si můžete neomezeně, v kteroukoliv denní i noční dobu prohlížet www stránky, posílat e-maily, hrát online hry, poslouchat přes internet rádio nebo např. sledovat na internetu Váš oblíbený televizní seriál či si telefonovat přes internet se svými přáteli. Síť RadbuzaNet je nepřetržitě, tedy 24 hodin denně včetně víkendů a svátků, monitorována automatickým dohledovým systémem. To znamená, že v případě poruchy některé z části sítě, je okamžitě informace o poruše předána technikovi, který drží v danou dobu službu a ten vzniklou závadu okamžitě analyzuje a začíná pracovat na jejím odstranění.

Ve spoustě bytových domů, jenž se nacházejí v lokalitách s dostupným signálem sítě RadbuzaNet, máte společnou anténu již na střeše a bude stačit od ní natáhnout k Vám do bytu kabel – i ten je již někde připraven. Pokud ještě není ve vašem bytovém domě nikdo do sítě RadbuzaNet připojen, pak pro Vás bude společná anténa nainstalována. Chcete-li internet připojit do rodinného domu, pak budete potřebovat svoji samostatnou anténu. Ta se umisťuje nejčastěji na stožár nebo trubku kde je umístěna televizní, případně satelitní anténa. Pokud na střeše nic z toho nemáte, pak se tento stožár musí vybudovat a nebo se dá anténa připevnit např. ke komínu či k vylézáku. Ve výjimečných případech může být anténa umístěna i za oknem nejvyššího patra nebo např. na balkóně.

Pokud používáte nějakého e-mailového klienta jako např. Outlook, Outlook Express, Mozilla Thunderbird, The Bat! a jiné, je v něm třeba nastavit adresu SMTP serveru na smtp.radbuza.net a v upřesnujících volbách musí být nastaveno, že server nepožaduje ověření.

Na tuto otázku se nedá jednoznačně odpovědět. Problém může být vždy na několika místech. Nejčastěji se vyskytují problémy lokální u uživatelů, a to konkrétně např. odpojený kabel od počítače, vytažený napájecí zdroj ze zásuvky elektrické sítě, vypnutá WiFi na notebooku a podobně. Problém může být i v síti RadbuzaNet – závada na zařízení, mechanické poškození, působení přírodních vlivů a nakonec se může jednat o poruchu našeho velkoobchodního dodavatele internetu. Síť RadbuzaNet je monitorována 24 hodin denně a na tel. 371 140 290 je dostupná zákaznická linka, kde se dozvíte aktuální stav sítě.