Na této stránce se dozvíte co obnáší zřízení nové přípojky do sítě RadbuzaNet a jakým způsobem novou přípojku objednat.

Co nabízí síť RadbuzaNet?

Síť RadbuzaNet je nepřetržitě, tedy 24 hodin denně včetně víkendů a svátků, monitorována automatickým dohledovým systémem. To znamená, že v případě poruchy některé z části sítě, je okamžitě informace o poruše předána technikovi, který drží v danou dobu službu a ten vzniklou závadu okamžitě analyzuje a začíná pracovat na jejím odstranění.

Kolik a jak budu platit za služby sítě RadbuzaNet?

RadbuzaNet nabízí několik služeb, jsou rozděleny především podle toho jakým způsobem bude uživatel využívat internet. Obecně se dá říci, že si v síti RadbuzaNet přijdou na své jak občasní uživatelé internetu, prohlížející si spíše pasivně www stránky, tak i “profesionálové” kteří využívají internet aktivně ke své práci a jsou na něm zcela závislí. Běžný domácí uživatel bude platit za přístup k internetu prostřednictvím sítě RadbuzaNet částku 320 Kč měsíčně a za zřízení připojení nezaplatí nic. Ostatní varianty naleznete v ceníku, potřebujete-li pomoc s výběrem vhodné služby, pak neváhejte kontaktovat zákaznickou linku, kde Vám rádi a ochotně poradíme.

Platba za služby sítě RadbuzaNet probíhá dle Vašeho vlastního rozhodnutí v měsíčních, čtvrtletních, půlročních a nebo ročních pravidelných periodách a zaplatit můžete přímo v naší kamenné prodejně ve Stodě, prostřednictvím jednorázového bankovního převodu na náš účet, zadáním trvalého příkazu na vašem bankovním účtě a nebo hotově prostřednictvím jednoho ze stovek terminálů společnosti Sazka a.s. nebo České pošty.

Jakou anténu budu potřebovat a kolik bude stát?

Ve spoustě bytových domů, jenž se nacházejí v lokalitách s dostupným signálem sítě RadbuzaNet, máte společnou anténu již na střeše a bude stačit od ní natáhnout k Vám do bytu kabel – i ten je již někde připraven. Pokud ještě není ve vašem bytovém domě nikdo do sítě RadbuzaNet připojen, pak pro Vás bude společná anténa nainstalována.

Chcete-li internet připojit do rodinného domu, pak budete potřebovat svoji samostatnou anténu. Ta se umisťuje nejčastěji na stožár nebo trubku kde je umístěna televizní, případně satelitní anténa. Pokud na střeše nic z toho nemáte, pak se tento stožár musí vybudovat a nebo se dá anténa připevnit např. ke komínu či k vylezáku. Ve vyjímečných případech může být anténa umístěna i za oknem nejvyššího patra nebo např. na balkóně.

Samostatná anténa stojí kolem 1800 Kč, ale běžně ji našim zákazníkům zapůjčujeme zdarma. Také je potřeba počítat se samotnou montáží antény na své místo, svedením patřičného kabelu k počítači a následnému nastavení všeho tak aby jste mohli využívat internet. Tato instalace je rovněž zdarma.

Jsem rozhodnutý připojit se k síti RadbuzaNet, co dále?

Pokud jste se rozhodli připojit se prostřednictvím sítě RadbuzaNet do internetu, pak v podstatě stačí buď napsat e-mail nebo zavolat na zákaznickou linku. Kontaktní údaje naleznete vpravo v horní části této stránky nebo v záložce Kontakty.